AKOCHEM 601 – Endüstriyel Bulaşık Makine Parlatıcısı

Endüstriyel Bulaşık Makine Parlatıcısı, sanayi tipi bulaşık makinelerinde otomatik dozajlama sistemleri ile yada tezgah altı makinelerin parlatıcı bölümlerinde kullanılır. İçerdiği yüzey aktif maddeler sayesinde makineden çıkan temizlenmiş bulaşığın lekesiz kurumasını sağlar.

Endüstriyel Bulaşık Makine Parlatıcısı, yüksek ıslatma etkisine sahiptir. Kireç birikimini önleyerek cam metal ve porselenleri lekesiz parlatır. Kirece karşı tam etkilidir. Her su sertliğinde etkilidir. Köpüklenmeyi önler. Biyolojik olarak parçalanabilir. Sitrik asit bazlı değildir. Yüksek ısılarda dahi iyi sonuç verir. İçindeki yüzey aktif maddeler, kireç birikmesine ve bulaşıklardaki su izlerine engel olur. Bulaşıkların hızlı kurumasını sağlar.

Kullanım Metotları
Su sertliğine göre dozajlanacak miktarlar gr/lt olarak ayarlanır. Yumuşak su ( 7,3 – 14,2 fransız sertliği ) : 0,5 – 0,75 gr/lt olarak kullanılır. Orta sert su ( 14,3 – 21,5 fransız sertliği ) : 1 gr/lt. olarak kullanılır. Sert su (21,6 ve üzeri Fransız sertliği ) : 1,5 – 2,0 gr/lt. olarak kullanılır. Ev tipi bulaşık makinelerinde 1/4 oranında suyla karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir. Durulama suyu mümkün olduğu kadar sıcak ( 70 °C – 80 °C ) olmalıdır.