AKOCHEM 301 – Kuarterner Amonyum Bazlı Temizleyici ve Mikrop Öldürücü

Mikrop Öldürücü, sudan etkilenmeyen yüzeylerin temizlenmesi ve hijyeni için özel olarak formüle edilmiştir. Mikroorganizmalara savaş açan ve yok eden Cross Brite aynı anda kir ve yağ gibi inatçı artıkların kolayca temizlenmesini de sağlayan bir üründür. Kuarterner amonyum bileşiği olan Cross Brite mükemmel hijyen sağlar.

Mikrop Öldürücü
Okullar, hastaneler, hamamlar gibi yoğun insan kullanımına açık alanlarda, el teması olan yüzeylerin temizliğinde ve hijyeninde güvenle kullanılır.

Toplu Taşıma Araçları
Otobüsler, minibüsler, trenler, gemiler, metro vagonları gibi toplu taşıma araçlarının iç temizliğinde ve hijyeninde güvenle kullanılır.

Gıda Ekipmanları
Et, süt, peynir ve dondurma depolanan soğuk dolaplardaki kötü kokuların yok edilmesinde, temizliğinde ve hijyeninde güvenle kullanılır.

Hayvan Çiftlikleri
Büyük ve küçükbaş olmak üzere tüm hayvan barınaklarının tavandan tabana genel temizliğinde ve hijyeninde güvenle kullanılır.

Klima Hijyeni
Klimaların filtrelerinde bulunan ölümcül lejyoner bakterisinin etkisiz hale getirilmesinde güvenle kullanılır.

Depo Temizliği
İçme ve kullanma suyu depolarının genel temizliğinde ve hijyeninde güvenle kullanılır.

Musluk Ağzı
Musluk ağızlarında oluşan bakteri ve lejyoner virüsü oluşumlarında hijyen sağlar.

BİLİYOR MUYDUNUZ?
Mikrop genel bir terim olarak kullanılır. Bakteriler, virüsler, mantarlar ve bir çok tek hücreliler mikrop olarak adlandırılır. Bakteri ise mikroorganizmalar içinde yer alan tek bir sınıftır. Mikroplar bakterilerde kapsar. Bir çok bakteri kaynaklı hastalıklar antibiyotiklerle tedavi edilirken. Mikropların neden olduğu hastalıklarda genellikle işe yaramaz.

Etkili Olduğu Bazı Mikroorganizmalar
Gram negatif ve gram pozitif mikroorganizmalar, candida albicans, pseudomonas aeruginosa, pneumoniae, staphylococcus aereus, escherichia coli, mycobacterium smegmatis, aspergillus niger, legionella pneumphila, klebsiella salmonella typhi, shigella dysentaria, bacillus cereus, alfa hemolytic streptocci, küf, maya, mantar ve protozoa’ya karşı etkilidir.